بیمه زلزله چیست؟ چگونه محاسبه می شود؟

در پاسخ به این سوال که بیمه زلزله چیست؟چگونه محاسبه می شود؟ می توان گفت این بیمه نامه یکی از بیمه‌هایی که زیرمجموعه بیمه نامه آتش سوزی قرار می گیرد بیمه زلزله است. در این بیمه نامه کلیه خسارات وارد شده به اموال و دارایی ها و همچنین ساختمان تحت پوشش قرار دارد. لازم است بدانید خرید پوشش بیمه زلزله به تنهایی امکان پذیر نیست. بلکه باید به زیرمجموعه بیمه آتش سوزی در بیمه نامه اضافه و پوشش آن به صورت جداگانه خریداری شود. توجه داشته باشید این پوشش تنها خسارات مالی را جبران می کند و در قبال خسارات جانی تعهدی ندارد. تا اینجا به سوال "بیمه زلزله چیست؟" پاسخ دادیم، در ادامه نحوه محاسبه بیمه زلزله، شرایط لازم و در نهایت انتخاب بهترین بیمه زلزله را بررسی می کنیم.

 

نحوه محاسبه بیمه زلزله

تعیین قیمت بیمه نامه زلزله به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

 

ارزش لوازم منزل

یکی از مواردی که به صورت مستقیم بر قیمت بیمه زلزله تاثیر دارد میزان ارزش لوازم منزل بیمه شده است.

 

نوع سازه و اسکلت بندی آن

در شرکت های بیمه به صورت کلی سازه ها به انواع آجری، بتنی، فلزی و گلی تقسیم بندی می شوند.

 

متراژ ملک

همان طور که انتظار می رود هر چه متراژ ملک بالاتر باشد نرخ بیمه نامه آن نیز بیشتر خواهد بود.

 

هزینه ساخت هر متر مربع از بنای بیمه شده

هرچقدر هزینه ساخت هر متر مربع بیشتر باشد، مبلغی که برای خرید بیمه زلزله پرداخت می شود بیشتر است.

 

شرایط بیمه (پوشش) زلزله منازل

بیمه زلزله (پوشش زلزله) در سه شکل مسکونی، صنعتی و غیرصنعتی صادر می شود.

 

بیمه زلزله منازل مسکونی

در این پوشش، ساختمان و وسایل منازل در صورت خسارت، از طرف شرکت بیمه شامل جبران خسارت می شود. همچنین امکان جداسازی بیمه بنای ساختمان و وسایل خانه نیز وجود دارد.

 

بیمه زلزله مراکز صنعتی

ساختمان، تأسیسات، ماشین آلات، مواد اولیه و موجودی کارخانجات در گروه مراکز صنعتی قرار می گیرند.

 

بیمه زلزله مراکز غیرصنعتی

فروشگاه‌های تجاری، تعمیرگاه‌ها، بیمارستان‌ها، ساختمان‌های اداری، آموزشگاه‌ها، مراکز خدماتی و … نیز در دسته مراکز غیرصنعتی قرار می گیرند.

 

بهترین بیمه زلزله

خرید بهترین بیمه زلزله به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به توانایی شرکت بیمه در پرداخت خسارت، تعهد آن ها به پرداخت خسارت، رضایت سایر افرادی که بیمه نامه آتش سوزی (پوشش زلزله) را خریداری کرده اند. شما می توانید با استفاده از سایت "بابیمه" بیمه نامه آتش سوزی با پوشش زلزله را خریداری نمایید. به محض ثبت اطلاعات شما و پرداخت هزینه، دریافت فایل بیمه نامه برایتان امکان پذیر خواهد بود. استعلام قیمت بیمه نامه و همچنین یادآوری یا تمدید بیمه نامه از دیگر سرویس هایی است که با خرید بیمه از سایت بابیمه در اختیارتان قرار خواهد گرفت. علاوه بر این، نسخه فیزیکی بیمه نامه آتش سوزی، پوشش زلزله نیز در صورتی که ساکن داخل استان باشید به وسیله پیک و در صورتی که ساکن خارج از استان باشید توسط پست در کوتاه ترین زمان ممکن به شما تحویل داده خواهد شد.