جریمه دیرکرد بیمه موتورسیکلت 

یکی از جذاب ترین وسایل نقلیه موتورسیکلت است. علاوه بر جذابیت استفاده از موتورسیکلت خطرهایی نیز به دنبال دارد. خساراتی که بر اثر حوادث مرتبط با موتورسیکلت رخ می دهد بسیار زیاد است. با این حال بسیاری از موتور سواران از بیمه نامه شخص ثالث استفاده نمی کنند، به عنوان مثال می توان گفت در میان 10 میلیون موتورسیکلت، 5% آن ها از بیمه نامه استفاده می کنند.

نکته مهم در این زمینه جریمه دیرکرد بیمه موتورسیکلت است، به طوری که بسیاری از این افراد برای بار اول بیمه نامه را تهیه کرده اند اما برای تمدید مجدد آن اقدامی انجام نداده اند. لازم به ذکر است که در صورت عدم تمدید بیمه نامه جریمه دیرکرد بیمه موتورسیکلت به صاحبان موتور تعلق می گیرد. در این حالت علاوه بر هزینه بیمه نامه هزینه پرداخت جریمه نیز اضافه خواهد شد، ضمن اینکه به هنگام وقوع حادثه، بیمه نامه فاقد اعتبار بوده و پرداخت خسارت بر عهده صاحب موتور خواهد بود. در ادامه به بررسی نکات مهم در زمینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور می پردازیم. با "با بیمه" همراه باشید.

 

نکات ضروری در پرداخت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور

بر اساس قوانین فعلی، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور حداکثر برای ۳۶۵ روز اعمال می‌شود. در صورتی که موتور سیکلت شما هوندا CDI یا بنلی 150 باشد و دو سال و نیم بیمه نشده باشد، در حال حاضر فقط جریمه دیرکرد محاسبه می شود که مبلغ تعیین شده برای آن 427 هزار تومان است. لازم است بدانید تخفیف خسارت به جریمه دیرکرد بیمه مرتبط نیست و در صورت وجود جریمه دیرکرد بیمه از تخفیف عدم خسارت کم نخواهد شد.

 

در چه شرایطی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور سیکلت به حق بیمه اضافه می شود؟

  • بیمه نامه جدید برای موتور سیکلت خریده باشید
  • قصد تمدید بیمه نامه خود را داشته باشید

 

 

جریمه دیرکرد بیمه موتورسیکلت چه عواقبی دارد؟

یکی از عواقبی که به دنبال عدم پرداخت جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت وجود دارد متوقف کردن موتور است. در صورتی که موتور بدون بیمه نامه و یا با بیمه نامه نامعتبر توسط پلیس راهنمایی و رانندگی شناسایی شود متوقف شده و به پارکینگ منتقل می شود. در این حالت لازم است در مرحله اول صاحب موتور پرداخت جریمه را انجام داده و مدارک مورد نیاز را ارائه نماید. با توجه به این مراحل و پیچیدگی های آن پیشنهاد می کنیم بیمه نامه شخص ثالث خود را در زمان تعیین شده تمدید اعتبار نمایید. همچنین در صورتی که تا به حال برای خرید بیمه اقدام نکرده اید و یا تمدید آن برای شما فرآیندی سخت و وقت گیر است می توانید همین حالا از طریق صفحه بیمه شخص ثالث موتور سیکلت، بیمه نامه خود را تهیه کنید.

 

بهترین زمان تمدید بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

تمدید بیمه نامه یکی از اقداماتی است که باید به موقع انجام شود. بهترین زمان برای تمدید بیمه شخص ثالث موتور سیکلت و یا بیمه نامه شخص ثالث خودرو یک هفته مانده به پایان اعتبار بیمه نامه است. لازم است بدانید بیمه نامه شخص ثالث تا ساعت 24 تاریخ ذکر شده در بیمه نامه اعتبار دارد. همچنین پیشنهاد می کنیم برای تمدید بیمه نامه در همان یک هفته آخر اقدام نمایید نه روز آخر، زیرا فرآیند صدور بیمه نامه ممکن است با کمی تاخیر انجام شود. در صورتی که روز آخر برای تمدید بیمه نامه اقدام نمایید و صدور آن با تاخیر انجام شود صاحب موتور مجبور است تا زمان صدور بیمه نامه جدید با موتور سیکلت تردد نداشته باشد. با توجه به دغدغه های امروزی ممکن است تمدید بیمه نامه در تاریخ مشخص، فراموش شود به همین دلیل شما می توانید با استفاده از یادآور تمدید بیمه نامه در زمان مشخص یادآور مورد نیاز خود را دریافت کنید.

 

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰ مطابق جدول زیر است. حق بیمه شخص ثالث موتور سیکلت نیز مبلغی بین 700 تا 900 هزار تومان است که در این مبلغ جریمه دیرکرد و عدم تخفیف محاسبه نشده است.

خرید بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

یکی از امکاناتی که در سایت با بیمه فراهم شده است امکان خرید بیمه شخص ثالث موتور سیکلت است. با وارد شدن به صفحه خرید بیمه شخص ثالث موتور سیکلت و وارد کردن اطلاعات نوع موتور سیکلت و سال ساخت برای خرید بیمه شخص ثالث اقدام نمایید. پس از تکمیل فرم و پرداخت حق بیمه، فایل بیمه نامه قابل دسترسی بوده و نسخه فیزیکی آن نیز توسط پیک یا پست به آدرس وارد شده در مراحل تکمیل فرم ارسال خواهد شد. امکان یادآوری تمدید بیمه نامه و پرداخت اقساط نیز امکان دیگری است که از طریق سایت بابیمه در دسترس است.